KAY BOJESEN

Juvelyras ir dizaineris Kay Bojesen pasižymėjo vienu ypatingu talentu – jo rankos gabėjo medžiui suteikti gyvybę. Tad nenuostabu, jog Kay sukurti mediniai žaislai ir šiandien džiugina sielos gelmes veriančiu žvilgsniu bei išskirtinai vaikams būdingu nerūpestingumu.
Kay Bojesen žaislų kūrybinis kelias prasidėjo 1919 metais, kai susilaukęs pirmojo sūnaus, dizaineris troško sukurti kažką, kas padėtui vystyti vaiko kūrybinį mąstymą, skatintų jį žaisti. Jo susidomėjimo objektu tapo iš medžio pagaminti gyvūnai, tačiau ne realistiškos tikrųjų kopijos, o vaizduotę išlaisvinantys stilizuoti. Žaislai turėjo būti švelnių ir aptakių formų, malonūs liečiant, suformuoti iš linijų, kurios „šypsosi“ pačios ar verčia šypsotis kitus.
Kay Bojesen kūrybinis palikimas – neįkainojama danų kultūros dalis, todėl net ir po dizainerio mirties, jo šeima pasirūpino, jog Kay „užauginti“ personažai būtų gaminami ir toliau. Rosendahl Design Group tapo atsakinga už Kay Bojesen medinių žaislų vystymą, gamybą bei distribuciją, ir tai jie daro su ypatinga atsakomybe bei rūpesčiu.
Grįžti į gamintojų sąrašą