Bjørn Wiinblad

Bjørn Wiinblad – be galo talentingas ir charizmatiškas danų dailininkas, gyvenęs ir kūręs Danijoje, dvidešimtajame amžiuje. Jo darbai spinduliuoja gyvenimo džiaugsmu, o  piešinių stilius nė iš tolo neprimena tipinio to meto danų menininko. Linijų bei spalvų gausa ir mielas besišypsantis animuoto žmogaus veidas augalijos fone – išskirtiniai stilistiniai Bjørn Wiinblad piešinių akcentai. Bėgant metams, menininko kūrybiniai plotai nuolatos augo ir detalios, plastiškos linijos nuo popieriaus persikėlė ant keramikos, sienų, baldų, stalo įrankių, tekstilės ir turbūt visų kitų įmanomų paviršių.  1957 metais Bjørn Wiinblad, nuolatos kritikuotas ir nesuprastas Danijoje, tapo garsios vokiečių dizaino kompanijos Rosenthal pagrindiniu dizaineriu ir išgarsėjo tarptautiniu lygiu.
Linksmas, nuolatos energingas, mėgstantis kompaniją ir linksmybes, Wiinblad nepailstami kūrė, dirbo, atiduodamas širdį kiekvienam projektui. Vedamas šiek tiek vaikiško optimizmo, jog būtent paskutinysis jo darbas ir yra pats geriausias be jokios nostalgijos jis imdavosi vis kažko naujo.
2014 metais Rosendahl Design Group, prikėlė šio unikalaus meniniko kūrybą bei išleido prekės ženklą Bjørn Wiinblad 2.0. Su nauju gyvybės impulsu atgimę Bjørn Wiinblad piešiniai ir toliau alsuoja užkrečiamu kūrybingumu bei primena jog yra svarbi nacionalinio Danijos paveldo dalis. 

Grįžti į gamintojų sąrašą