HOLMEGAARD stiklo dirbinių istorijos pradžia siekia 1825 metus, kuomet grafas Christian Danneskiold-Samsøe paprašė Danijos karaliaus leidimo įsteigti stiklo gamybą Holmegaard Mose miestelyje. Nesulaukęs karaliaus atsako grafas mirė, tačiau jo žmona nenuleido rankų ir galų gale gavo sutikimą įsteigti stiklo gamybą. Pati gamykla buvo įrengta durpyne, kur buvo pakankamai kuro išteklių, reikalingų palaikyti itin aukštą stiklo krosnies temperatūrą. Pirmieji HOLMEGAARD gaminiai buvo žalio stiklo buteliai, tačiau ambicingai grafienei Henriette knietėjo pasiūlyti ir skaidraus stiklo gaminių. Pasitelkusi Bohemijos amatininkus, ji sugebėjo praplėsti asortimentą ir pamažu iš mažytės durpynų gamyklėlės HOLMEGAARD išaugo į stambų stiklo dirbinių gamintoją.

Individualių menininkų bei dizaineriai kūrybiškumas bei šimtmečiais išlaikyta meistrystė veda HOLMEGAARD į priekį ir iki šių dienų, bei garantuoja aukščiausios kokybės bei meninės vertės stiklo gaminius, alsuojančius ugnies širdimi.

HOLMEGAARD gaminiai yra formuojami pučiant burna arba naudojant specialius stiklo pūtimo įrenginius. Pasitelkus moderniausius gamybos metodus, siekiama aukščiausios stiklo gaminių kokybės.

Kiekvienas burna pūstas stiklo gaminys yra unikalus. Patyręs meistras atsargiai pučia orą per plonytį vamzdelį į išlydytą stiklo masę taip suteikdami norimą pavidalą. Šio proceso metu atsiradę maži oro burbuliukai, puošia ir byloja apie daikto unikalumą bei „įpūstą gyvybę“.

Burna pūstas stiklas ženklinamas specialiu logotipu – gulbe.

Stiklo pūtimo mašinomis suformuoti gaminiai taip pat yra aukščiausios kokybės. Jie pasižymi tolygia išvaizda, tačiau netenka rankų darbui būdingo unikalumo.

Dovanų kortelės
Dovanų kortelės