Lina Rickardsson

Dizainerė Lina Rickardsson dirba įmonėje „Pappelina“ – tai vienas sėkmingiausių interjero prekių ženklų, atsiradusių Švedijoje per pastaruosius 5 metus. Ji gimė 1970 m. Falune, studijavo Gothenburge tapybą ir audimą – šias dvi technologijas ji dažnai jungia kurdama savo produktus.

Dar studijuodama ir sukūrusi šeimą Lina Rickardsson pamatė, kad jai lieka labai mažai laiko pinti kilimėlius pagal užsakymą. Tuomet, užuot taikiusi tradicinius metodus, ji pradėjo eksperimentuoti naudodama žakardo stakles ir šiek tiek plastiko pluošto vietoj lino ir medvilnės – įprastos audimo medžiagos. Plastikas kilimų gamybos srityje buvo plačiau naudojamas septintajame dešimtmetyje, bet vėliau jo populiarumas nusmuko. Tačiau dizainerė norėjo įpinti daugiau plastiko pluošto, kad jos kuriami kilimai būtų tankesni ir minkštesni kojoms. Be to, dėl įpinto plastiko kilimai neslidinėjo. Gaminant kilimus žakardo staklėmis buvo galima atitolti nuo tradicinės ornamentikos ir įpinti laisvų formų raštų. Forma atitiko funkciją.  

Kaip ir daugelis gerų dizainerių, Lina Rickardsson savo stilistiką žymi įmonės „Pappelina“ dizaino ženklu. Spalvingi ir nesudėtingi raštai vizualiai papildo itin tvirtus, naudojamus iš dviejų pusių, lengvai prižiūrimus kilimus.

 


KŪRINIAI: