Svajonių namai – derlinga dirva auginti save ir savo santykius. Kaip tokius susikurti?

2021 BALANDŽIO 2 D.

Coco Chanel yra pasakiusi: „Interjeras – tai natūrali sielos projekcija”. Ir iš tiesų, naujas namų sienas padengę šviežių dažų sluoksniu, nejučia ir toliau jas spalviname visomis emocijų bei gyvenimo įvykių spalvomis. Tad kaip, kuriant naujo būsto interjerą, susikurti aplinką, kuri taptų ne tik patikima kasdienės rutinos partnere, bet ir įkvėptų nuolatiniam augimui bei tobulėjimui?

Pradėkite nuo koncepcijos

Nesvarbu, ar namus kuriate patys, ar pasitelkiate profesionalų pagalbą, prieš pradedant įsivardinkite: kam JUMS reikalingi namai? Atrodo – tai savaime suprantama, tačiau šį klausima iškelti tikrai verta. Atsakymas padės susidėlioti prioritetus bei atsikratyti galbūt nesąmoningai prisiimtų stereotipų. Kelias dienas dėmesingai pasekę savo elgesį bei įpročius, suvoksite, kuri namų vieta yra svarbiausia, o kuri galbūt visai nereikalinga. Prisiminkite, jaukumą kuria žmogus, tad tose erdvėse, kuriose nebus jūsų – nebus ir jaukumo.

Kūryba – kaip geras troškinys

Jai reikia laiko. Tad jei tik turite galimybę – neskubėkite. Nusiteikite, jog namų kūrimo procesas atneš geriausius rezultatus, jei bus nuoseklus, apgalvotas ir išgrynintas. Nesitikėkite išsirinkti visų reikalingų baldų vienu apsilankymu interjero salone ar internetinėje parduotuvėje. Įsigykite kelis svarbiausius baldus, pasirinkite dominuojančias spalvas bei apdailas ir stebėkite, kaip jie veikia naujoje erdvėje, kokių akcentų ar funkcijos trūksta. Leiskite sau apsigalvoti, pakeisti nuomonę. Jei nerandate iš tiesų patinkančio svarbaus baldo, galbūt verta atsispirti naujumo pagundai ir kurį laiką pagyventi naudojantis senuoju?

Charakteris bei individualumas

Žavitės tam tikra dizaino stilistika? Svajojate apie interjerą iš žurnalo viršelio? Puiku! Tačiau nepabijokite namams suteikti ir autentiško charakterio. Skirkite erdvės ne tik funkcijai ar buičiai, bet ir jūsų asmenybę atspindinčioms detalėms. Įspūdinga akcentinė knygų lentyna, svetainė dedikuota meditacijai ar profesionaliai įrengta restorano lygio virtuvė – tegu namai atspindi jus, o ne tam tikrą stilistiką. Juk ir laikrodis įkvepia ne tikslumu, o tiksėjimu!

Medžiagų energetika

Kurdami interjerą nepamirškite, jog ne veltui žmogus geriausiai jaučiasi gamtoje – esame gamtos dalis. Namų įrengimui pasirinkę kiek įmanoma natūralesnes medžiagas, netruksite pastebėti jų teigiamą energetinį poveikį. Medis, metalas, akmuo, medvilnė, vilna ar oda – tai materijos, kurios pasižymi prigimtiniu grožiu, yra patvarios, o dėvimos, natūraliai kinta, įgyja unikalų charakterį. Be abejo, šiuolaikinės sintetinės medžiagos turi begalę nepaneigiamų privalumų ir gali nuostabiai papildyti interjerą, ypač sprendimų praktiškumo reikalaujančiose erdvėse, tačiau visgi verta paieškoti racionalaus „dirbtina–natūralu” balanso.

Skandinavų dizaino fenomenas

Ne, tai nėra balta spalva. Ir tai net nėra minimalizmas. Skandinavų dizaino filosofija yra grįsta subtilumo, racionalumo bei nuosaikumo principais. Ši prieiga labai teigiamai veikia šiuolaikinio žmogaus savijautą – pasinaudokite ja! Dvidešimt pirmajame amžiuje gyvename visokeriopai prisodrintą gyvenimą, tad vizualiai lengva, daiktais neapkrauta namų aplinka padės išlaikyti pusiausvyrą, lengviau atsipalaiduoti, nurimti ir jaustis savimi. Pasitelkite skandinavišką santūrumą, brėžkite ribą tarp „noriu dar” ir „man gana”, o atradę savąjį „man gana”, namus netruksite pripildyti ne daiktais, bet ramybės ir pasitenkinimo būsena.

NUOTRAUKA IŠ ARCH. RENATOS KRAIČYNSKOS SUKURTO INTERJERO „NAMAI TARP PUŠŲ
AUTORĖ: Lina Paulauskaitė
FOTO: Norbert Tukaj
PUBLIKUOTA: delfi.lt

Dovanų kortelės
Dovanų kortelės